*SkillSparkin*

Hodnocení

Kladné hodnocení:

Counter strike 1.6 získával ocenění hned po vypuštění do světa. Velkou popularitou se může chlubit i po dlouhých osmi letech od vydání(2000). I když dnes už ocenění nedostává, jelikož musel zákonitě ustoupit novějším produktům herního průmyslu, jeho popularita neklesá. O tom svědčí Metascore 88/100.

CSko je i přes poměrně starý engine jednou z nejhranějších online her na světě. Nesrazilo ho ani vydání Counter strike: Condition zero, zaměřeného na single player, ani vydání zbrusu nového counter Strike : Source.

Ocenění:
* Action Game of the Year 2000 - Gamepen.com
* Action Game of the Year 2000 - Actiontrip.com
* Online Game of the Year 2000 - GameSpot UK and US
* Special Award for Multiplayer Gaming 2000 - Gamespy.com
* Action Game of the Year 2000 - Gamespot US, Readers Choice
* Game of the Year 2000 - VoodooExtreme Readers Choice
* Best Multiplayer 2000 - Electronic Playground
* Revolutionary PC Game 2000 - Game Revolution
* Best Online Game 2000 - Game Revolution
* Online Game of the Year 2000 -- Computer Games
* Game of the Year 2000 - Gamers.com
* Best Multiplayer Game - Game Developer 2001 Spotlight Awards
* Special Achievement in Gaming - Game Developer 2001 Spotlight Awards


Kritika:

Kritici vytýkají hře její rutinnost. Většina lidí(převážně nehráči) si myslí, že v CSku jde pouze o běhání a střílení do všeho, co se pohybuje.

Můj názor:

S kritikou nesouhlasím! Myslím si, že pokud se dostanete na jistou úroveň, zjistíte, že je to úplně jiné. Člověk který hraje, si musí pamatovat mapy, cesty, vlastnosti zbraní a mnoho dalšího a po čase se musí naučit uvažovat jako nepřítel, a předvídat jeho kroky. Nakonec se ani tolik nevěnujete hraní, jako spíš přemýšlení nad nastávající situací.

Největší problém neskušených hráčů je, že furt říkají, že všichni okolo cheatujou, protože oni do nich střílí půl hodiny a "cheater" je zabije na 1 až 2 rány. Toto závisí na skillu!!!(tím neříkam, že nikdy nemůžete narazit na cheatera)

Např.: Pokud do někoho střílíte s AK-47 na větší vzdálenost tak, že držíte levý tlačítko, nemůžete se divit, že tomu hráči nic neuberete. A pokud to není noob jako vy(omlouvám se skillerum), tak vás sejme na 1 až 2 rány. :)