*SkillSparkin*

Steam - Non steam ?

STEAM

Steam je program od společnosti Valve umožňující nákupy a aktualizace online her. Je to klient, který vám automaticky stáhne a nainstaluje aktualizace oblíbené hry.

Výhodou nákupu her přes stým je, že je zde seženete většinou za příznivější ceny a nemusíte chodit nikam do obchodu. Nevýhoda je, že nedostanete krabičku a manuál...

Jak probíhá nákup her?

1)Nakupování her přes Steam je možné, pokud vlastníte kartu Visa, MasterCard, Discover, Amex nebo JCB, která má povolený online platby.
2)Ve Valve-store(1.položka při otevření steamu) si stačí vyhledat hru, kterou si chcete koupit a kliknout u ní na tlačítko Purchase(koupit). Uvedené ceny jsou v dolarech a není v nich započítáno 19% DPH. Po zadání potřebných údajů a ověření karty se vám hra stáhne a můžete pařit!
Tato operace trvá okolo 5min.

Boj proti Cheaterům

Součástí Steamu je i anticheat system - VAC (Valve Anti-Cheat). Tato součást byla vytvořena společností Valve pro odhalování cheatů v online hrách a odhaleným cheaterům hrozí až zabanování(zamezení užívání)Steam účtu a hrám, které jsou k účtu vázány.
NONSTEAM

Non steam je nelegální verze Steamu. Důvodem rozšíření je to, že není placený. S non steamem nemůžete hrát na steam serverech, proto vzikli non steam servery, který hraní umožňují.